Skip to main content

Jeden tým zvyšuje tržby skupiny Constructor Group

Silné vedenie, optimalizácia výrobných zariadení, medzinárodná expanzia a opätovné zameranie na služby zákazníkom zabezpečili skupine Constructor Group, špecialistom na skladové riešenia, mimoriadne výsledky.

frank pohlV roku 2016 vzrástli tržby divízie skladovania, ktorá pôsobí na trhoch v Európe pod značkami Constructor, Kasten, Dexion a PSS, o viac ako 11 %.  Tým narušila trhový trend, ktorý v posledných rokoch zvyčajne zaznamenal nízke úrovne rastu odvetvia, a posilnila novú stratégiu zavedenú Frankom Pohlom, generálnym riaditeľom skupiny Constructor Group, ktorý nastúpil do funkcie pred dvomi rokmi.

Spoločnosť odvtedy zaznamenala 20 % nárast tržieb v Nórsku, Fínsku a Holandsku, ako aj na vyspelom nemeckom a britskom trhu. Spoločnosť tiež zvýšila ziskovosť prostredníctvom reštrukturalizácie a prieskumu nových trhov. 

Jedným z príkladov je optimalizácia organizácie výrobného a dodávateľského reťazca skupiny.  Zahŕňa vývoj výrobnej a logistickej základne v Rusku s cieľom zabezpečiť budúcu expanziu, pretože spoločnosť Constructor je jediným západoeurópskym výrobcom skladovacieho vybavenia s miestnou výrobnou kapacitou.

Jeden tím: Plný záväzok.

Kľúčovým faktorom úspechu je obnovený dôraz na kolektívnu zodpovednosť prostredníctvom iniciatívy Jeden tím, ktorá sa vzťahuje na každého zamestnanca a dodávateľa.  Jeden tím je o harmonickej spolupráci bez ohľadu na funkciu alebo miesto, a to s cieľom poskytovať výnimočné služby zákazníkom.

S plnými knihami objednávok je Frank presvedčený o tom, že spoločnosť je vo vynikajúcej pozícii, aby odolala možným výzvam, ktoré sa objavia v budúcnosti.  

„Po rozšírení spolupráce s významnými spoločnosťami v priebehu minulého roka sa snažíme dosiahnuť ďalší rok zvyšovania rastu a hodnoty pre všetky zúčastnené strany – zákazníkov, akcionárov a zamestnancov.

Smerom do budúcnosti očakávame, že s pravdepodobnými politickými zmenami v Európe bude budúcnosť náročná. Naše skúsenosti znamenajú, že máme všetko preto, aby sme mohli aj naďalej dodávať vysokokvalitné produkty a služby.“

Súvisiace správy
Najnovšie správy