Skip to main content

Gonvarri Material Handling AS acquires Obchodní společnost KREDIT, spol. s r.o

Spoločnosť Gonvarri Material Handling (GMH) s potešením oznamuje dohodu o získaní 100% akcií spoločnosti Kredit.

Transakcia podlieha schváleniu európskymi orgánmi hospodárskej súťaže a očakáva sa, že byť uzavretá pred koncom roku 2019.

Kredit je známa značka v európskom priemysle manipulácie s materiálom aj mimo neho a je jedným z kľúčových hráčov v segmente mobilných regálov. Spoločnosť založil Petr Ševčík pred 28 rokmi a má sídlo v Českej republike, kde sa vyvíja a vyrába celá jej produktová rada.

Kredit bude integrovaný do skupiny GMH ako nezávislá spoločnosť s vlastnými výrobkami, značkou a distribučnými kanálmi.

Frank Pohl, generálny riaditeľ skupiny Gonvarri Material Handling, hovorí: „Veľmi vítame tím Kredit v našej skupine a veríme, že touto akvizíciou rozšírime mobilnú kvalifikáciu GMH pre mobilné zariadenia a prítomnosť na trhu, ako aj posilníme naše príležitosti na rast.“

Petr Ševčík, konateľ Obchodní společnost KREDIT, spol. s ro, hovorí: „Kredit vyrástol do fázy, kedy sme cítili, že potrebujeme silného partnera na podporu nášho rastu, a sme radi, že budeme súčasťou takej silnej skupiny, ktorá nám otvára nové príležitosti, silné finančné zázemie a zároveň udržuje náš spôsob podnikania.

Gonvarri Material Handling is a leading provider of industrial storage systems, which markets its broad product and solution portfolio through 15 local Sales offices and wide Export network under the Dexion, Constructor and Kasten brands.

GMH is owned by Gonvarri Industries, a leading, multinational corporation with 6,000+ employees and 43 factories operating in steel transformation for automotive, road safety, material handling and solar energy.

O spoločnosti Gonvarri

Gonvarri Material Handling je popredným poskytovateľom priemyselných skladovacích systémov, ktoré predávajú svoje široké portfólio produktov a riešení prostredníctvom 15 miestnych obchodných zastúpení a širokej exportnej siete pod značkami Dexion, Constructor a Kasten.

GMH je vo vlastníctve Gonvarri Industries, vedúcej nadnárodnej spoločnosti so 6 000+ zamestnancami a 43 závodmi pôsobiacimi v oblasti transformácie ocele pre automobilový priemysel, bezpečnosť na cestách, manipuláciu s materiálom a slnečnú energiu.

Súvisiace správy
Najnovšie správy