Skip to main content

Technical Information - Tornado Storage Machine

1. Tray / Polica

Tornado Tray - Gonvarri MachinesPevná pozícia police (FTP) alebo polica výškovo  optimalizovaná (HOT). Tornado a všetky skladovacie zariadenia pracujú najefektívnejšie pri šetrení úložného priestoru, keď sú výšky políc navrhnuté tak, že na každej polici   sú uložené produkty s podobnou výškou. Ak výška produktu nie je navzájom porovnateľná, položka, ktorá zaberá najvyššiu výšku, nastaví výšku celej police, čo vyžaduje rezerváciu prázdneho úložného priestoru.

HOT systém má tendenciu zväčšovať množstvo potrebného rezervného prázdneho úložného priestoru pre správnu činnosť - dokonca vyžaduje veľa voľného úložného priestoru na zvládnutie zmeny výšky produktu.


 FTP, je ako organizované parkovisko            HOT, parkovanie neorganizované

Prezentácia Big Tray vs. Multi-tray v otvore

Veľká polica Tornado prináša o 20-35% viac výrobkov na vyzdvihnutie na cyklus, čo zrýchli zber o 20%. Veľká polica ponúka výhodnú ergonómiu v porovnaní s viacerými policami v otvore. Znamená to tiež menej pohybov a menšie namáhanie stroja, a teda aj menšiu potrebu údržby. S veľkou policou sa zvyšuje kapacita Tornado a znižuje sa potrebné množstvo strojov.

Softvér na správu skladov Tornado TCPlus optimalizuje trasu vychystávania a vyberanie z najvýhodnejšieho miesta - to znamená, že položky, ktoré sa pravdepodobne vyberú spolu, sa nachádzajú na rovnakej polici.

Prístupový otvor s viacerými poschodiami  znamená mať možnosť priviesť police na dve rôzne miesta / úrovne v otvore. Pri vyberaní z prvej police umiestnenej v prístupovom otvore sa ďalšia polica odsunie za prístupový otvor. Po dokončení práce na prvej polici sa druhá v čakacej polohe presunie na druhú prezentačnú úroveň bez vertikálneho pohybu extraktora, zatiaľ čo sa prvá polica vytiahne.

POZNÁMKA !
Pre optimálne využitie funkcie „viacerých poschodí“ by prítomnosť police v prístupovom otvore mala prekročiť 20 sekúnd! Ak polica strávi v prístupovom otvore menej času, môžu byť čakacie doby na výmenu police dlhšie ako pri štandardných prístupových otvoroch.

2. Belt / Remeň

Tornado Belt - Gonvarri Machines     Vertikálny pohyb pomocou dvoch robustných špeciálnych remeňov. 
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie.

 

3. Height measurement / Meranie výšky - Bezpečnostná svetelná závora

Tornado-height-measurement     Zariadenie na meranie výšky zaručuje optimálne využitie priestoru.
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie.

 

4. Servo motor / Servomotor

Tornado-vertical-motor       Horizontálny pohyb servomotorom.
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie.

 

 5. Shaft sensor / Hriadeľový snímač

Tornado-servo-and-shaft-sensor       Snímač hriadeľa zaisťuje bezpečnú funkčnosť stroja. 
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie. 

 

6. Vertical motor / Vertikálny motor

Tornado-vertical-motor       Vertikálny motor so spätným podávaním.
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie. 

 

7. Cladding / Opláštenie

Tornado cladding - Gonvarrri Machine

Elegantné a dobre udržiavateľné opláštenie robí obsluhu príjemnejšou a prostredie vyzerá čisto a pohodlne. S rôznymi možnosťami opláštenia úložných systémov si môže každý vytvoriť vzhľad stroja, aby sa hodilo do konkrétneho prostredia, napríklad pomocou farieb a loga.

Opláštenie je k dispozícii vo všetkých farbách RAL. Ponúka tiež možnosť opláštenia s oknami; Okno z plexiskla umožňuje zvedavým osobám nahliadnuť dovnútra stroja.

Každá doska sa ľahko vybrať, čím je údržba rýchlejšia a jednoduchšia. Okrem toho je obklad ľahký. To umožňuje mať rovnaký vzhľad pre všetky skladovacie stroje vo vašom sklade, aj keď boli typy odlišné. 

8. WMS - TCPlus Software / Softvér WMS - TCPlus

Plne integrovaný softvér WMS zaisťuje dokonalú rovnováhu so všetkými systémami ERP. Viac informácií a faktov o TCPlus nájdete tu.

9. PC based control system / PC riadiaci systém

Tornado TCPlus Machine Control beží na priemyselnom počítači, ktorý umožňuje niekoľko výhod v porovnaní s tradičnými automatmi na PLC a logickými automatmi.

Čistá grafika s vysokým rozlíšením na veľkom farebnom monitore je štandardom. Môžete si zvoliť veľkosť obrazovky, ktorú si prajete. Programy bežia na operačnom systéme Windows, užívateľské rozhranie je jednotné pre všetkých.

Tornado sa dá ľahko pripojiť k miestnej sieti a niekoľko strojov sa dá spojiť dohromady. Diaľkovú podporu je možné využiť na to, aby služba pomohla zákazníkovi bez nutnosti cestovať na miesto, čo zákazníkovi umožní získať pomoci v priebehu niekoľkých minút.

10. Lift system - table / Výťahový systém - stôl

Tornado-servo-and-shaft-sensor       Jedným z mnohých špeciálnych mechanických riešení je výťahový systém Tornado.
Kliknite na obrázok alebo tu pre zväčšenie. 

Táto šikovná konštrukcia umožňuje zbaviť sa ťažkého zdvíhacieho stola. Zásobníky sa posúvajú hore a dole pomocou zariadení na manipuláciu s nákladom, LHD, na ľavej a pravej strane stroja. Vertikálny pohyb sa vykonáva ozubenými remeňmi, po jednom na každej strane. Každý pás môže pojať až 9000 kg. Horizontálny pohyb sa uskutočňuje pomocou reťaze alebo remeňa.

.